ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU
KLUBOVÝ ŽIVOT
FOTOKRONIKA
1984 - 2000
FOTOKRONIKA
2001 - 2012
POBOČKA PLZEŇ
(slide show)
KONFERENCE
DĚJINY STAVEB
TURISTICKÁ
SEKCE
Bečov 1999 den otevřených dveří klubové knihovny u Petra Mikoty Vzpomínka na J. Milera na hradě Litice v roce 1999.
Blovice 2001 Chebsko 2001 Návštěva v Nebílovech (2002). Padesátiny P. Rožmberského (2002). Výlet na Radeč (2003). Michalovice jaro 2005 Dub 2005 Návštěva záhadné lokality Lina (2007). hradiště Bozeň 2009 Petr Mikota a Petr Rožmberský na Krasíkově 2012 Divadelní hra Život a dílo Petra Rožmberského k jeho šedesátinám (2012).
klubový pes Ťapka na hradě Skála Na Vlčtejně 2011 Na Radyni 2010 hrady na Berounce 2011 hrady na Berounce 2011 hrady na Berounce 2011 Na Klenové 2011 Březina 2012 zaměřování na Drštce 2012 výlet na Kornaticko 2012 výlet na Kornaticko 2012 výlet na Kornaticko 2012 naučná stezka Úslava 2012 Horažďovice u mlýna - leden 2014. Na Práchni - leden 2014. Horažďovice hospoda - leden 2014. Litický hrad - výlet leden 2019. Presbytář kostela v Liticích. Zvony v litickém kostele. Přednáška o litickém kostele.
konference Dějiny staveb Nečtiny 2001 konference Dějiny staveb Nečtiny 2000 panelová diskuze
Klikněte vždy na příslušný obrázek a otevře se vám úvodní foto. Pohybem kurzoru myši do strany se objeví šipka pro kliknutí na další obrázek. Listovat lze také kolečkem myši.
tvrziště Kříženec s fenkou Jezinkou tvrziště Kříženec hrad Borotín zříceniny kláštera v Louňovicích Louňovice zámek Mladá Vožice a naše občerstvovací stanice Mladá Vožice zámek Mladá Vožice hrad Načeradec místo kde stála tvrz Polánka hrad Šelmberk hrad Šelmberk hrad Šelmberk hrad Šelmberk věž na Šelmberku Veřejová skála příkop Veřejová skála hrad požírači jablek pod Blaníkem
rozcestí pod Lopatou rozcestí pod Lopatou Jan Anderle podepisuje Tvrze kozelského polesí horliví čtenáři "Tvrzí kozelského polesí" pochod kozelským polesím Petr Mikota v čele výpravy za poznáním M. Novobilský při výkladu. Robert Martínek pozorně naslouchá. mohylové pohřebiště Hájek Jezinka a její úlovek tvrziště Dolní Neslívy na Hádcích tvrziště Javor hráz zaniklého rybníka pod Mydlnou finále v kornatické hospodě výškový profil trasy naučné stezky F. X. France
SLAVNOSTNÍ ZNOVUOTEVŘENÍ N.S. F. X. FRANCE
Před trhanovským zámkem. Bílý mlýn u Staňkova - místo bývalého panského sídla. Průčelí zámku v Horšovském Týně. Zahradní průčelí zámku v Horšovském Týně. Horšovský Týn - budova na zadním zámeckém dvorku. Horšovský Týn - sgrafita. Altánek na bývalém ostrůvku u Horšova. Kostel v Horšově. Domažlický hrad - pohled z dvorního lapidária. Domažlice - roubená komora. Historická krčma U Meluzíny našeho člena Z. Procházky. Hrad Rýzmberk - anastylóza brány. Hrad Rýzmberk - neuvěřitelně úzká bašta. Hospoda na Rýzmberku - vaří vlastní pivo. Špitální kostel ve Švihově - obydlí členky KASu L. Foster. Obytný dům vytvořený ze zrušeného špitálního kostela ve Švihově. Bývalý špitální kostel ve Švihově - dochované klenutí v obytném pokoji.
JARNÍ ZÁJEZD NA DOMAŽLICKO 25.5. 2013
Náš autobus v Záhočicích. Hrad v Dolní Bělé Hrad Bělá - předhradí. Dolní Bělá - pamětní deska J. Cimrmana. Skupinové foto na hradě Bělá. Zámek Nekmíř. Dvůr na zámku Nekmíř. Pobořený lovecký zámek v Novém Dvoře. Bývalé jezírko na vrcholu Vladaře. Dvůr Kalec.
PODZIMNÍ ZÁJEZD NA SEVERNÍ PLZEŇSKO
Obnovená brána v Rakovníce. Hrádek Hlavačov. Hrad Nižbor - brána do předhradí. Hrad Nižbor - kaple. Hrad Křivoklát - vstupní brána. Hrad Křivoklár -  donjon. Hrad Křivoklát. Na Dřevíči. Tvrziště Psovlky. Zámek Kolešovice. Zámek Olešná. Zámek Olešná -  malba. Zámek Olešná - štuková výzdoba stropu.
PODZIMNÍ AUTOVYCHÁZKA NA RAKOVNICKO
AKCE V ROCE 2013
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA NA TÁBORSKO
AKCE V ROCE 2014


27. a 28. 10. 2014 proběhly oslavy 30 let výročí založení KASu na tvrzi Svinná u našeho plzeňského předsedy Tomáše Karla. Asi 20 účastníků vyslechlo vzpomínky zakládajících členů na to, jak klub vznikal, a jaké problémy s tím byly spojené v totalitním období nepřejícímu spolkovému a klubovému životu. Poté následovala přednáška Zdeňka Procházky o zaniklých leštírnách skla v Českém lese a dalších památkách. Oslava proběhla ve dvou sekcích - pěvecké a filmové. Promítnuty byly některé dokumenty o hradech a středověkém válčení. Několik členů slavilo až do kuropění. Další den proběhla návštěva nedalekého kostela Nejsvětější Trojice v Hlohovicích, kde nás pan restaurátor seznámil s postupem prací na obnově vnitřního mobiliáře. Po poledním guláši jsme se ještě prošli a navštívili magické místo zvané Háječek, abychom dočerpali ubrané síly z oslav. Děkujeme manželům Karlovým za příjemně vytopené komnaty tvrze, ubytování a za chutnou stravu. Na tyto oslavy bude jistě každý účastník hezky vzpomínat.


OSLAVY 30 LET KASU
Klikni na obrázek a přehraj video.
společné foto z výletu tvrziště Tihava tvrz ve Starém Kníně starší sídlo u zámku Hluboš tvrz v Pičíně přestavěná na sýpku vysoká pec Barbora v Jincích hospoda v Kamýku s renesančními sgrafity litinový granátník na zámku Dobříš zelené pivo v Dobříši nádvoří hradu Vrškamýk roubená komora na hradě Vrškamýk zbytky sedile na Vrškamýku
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA - OKOLÍ DOBŘÍŠE
Členové KASu na hradě Lokti. Před bránou hradu Loket. Loket. Pamětní deska obětem komunismu. Loket. Instalace pamětní desky a oběť devadesátiletý člen KASu pan Světlík. Hrad Loket celkový pohled. Opevněný kostel v Horním Slavkově. Gotické okno na kostele v Horním Slavkově. Kostelní Bříza zřícenina zámku. Kostelní Bříza reliéf na kostele. Hradiště bývalého hradu Kynšperk. Tvrz Šabina. Tvrz Šabina erbovní deska.
JARNÍ ZÁJEZD NA LOKETSKO
Dolní Polžice tvrziště Sviňomazský hrádek příkop předhradí zámek v Trpístech zámek Cebiv zámeček Daňkov hrad Gutštejn hrad Gutštejn hrad Gutštejn hrad Falštejn guláš v Potíně Šipín hrad Švamberk
PODZIMNÍ ZÁJEZD KOLEM ÚTERSKÉHO POTOKA
PODZIMNÍ ZÁJEZD KOLEM ÚTERSKÉHO POTOKA
Na zámku Nelahozeves. Budeč. Buštěhrad. Buštěhrad 2. Červený Újezd. Chvatěruby. Liběhrad. Litovice. Zámek Nelahozeves Říčany. Tasov.
PODZIMNÍ AUTOVYCHÁZKA DO OKOLÍ PRAHY
AKCE V ROCE 2015
Nový Hrad u Jimlína. Hrad - zámek Líčkov. Zámek Dobříčany. Zámek Stekník. Zámek Postoloprty. Nový Hrad u Jimlína - malovaný strop. Panenský Týnec - ruiny kláštera. Zámek Toužetín. ¨Tvrz Divice. Tvrziště Kozojedy. Hrad Žerotín. Dolní Ročov - kostel a klášter. Dolní Ročov - interiér kostela.
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA NA LOUNSKO
Společné foto na Libé. Hrad Libá. Nádvoří na Libé. Hrad Hazlov. Hrad Hazlov 2. Hrad Hazlov 3. Hrad Neuberk. Podhradí zřícenina zámku. Zámeček Doubrava. Zámeček v Kopaninách. Kaple v Nebesích. Luteránský kostel Dobrého pastýře. Podhradí kostel Dobrého pastýře.
JARNÍ ZÁJEZD NA AŠSKO
Hrad Karlštejn. Příkop na tvrzišti v Neumětelích. Palác na hradě Točníku. Stavební detail z Točníku. Kongresový palác na Točníku. Střílna v prevétu na hraděTočníku. Dolní věž hradu Žebrák. Bergfrit hradu Žebrák.
ZÁŘÍJOVÝ VÝLET NA KARLŠTEJN, ŽEBRÁK A TOČNÍK
Chrám Sv. Víta v Praze - chórové kaple. Pražský hrad - zákoutí pod Vladislavským sálem. Pražský hrad - dělová věž Mihulka. Pražský hrad - suterén královského paláce. Pražský hrad - věže baziliky Sv. Jiří. Vyšehrad - Libušina lázeň. Vyšehrad - rotunda Sv. Martina. Vyšehradská brána.
PODZIMNÍ ZÁJEZD NA PRAŽSKÝ HRAD
AKCE V ROCE 2016
Úněšov - uprostřed místo bývalé tvrze Mirotice - zříceniny hospodářského dvora hrad Hartenštejn hrad Hartenštejn - bašta hrad Hartenštejn nově obnovená bateriová věž Herstošice - zbytky hospodářského dvora hrad Hungerberk v Bochově kostel v Kozlově Luka - zámek Týniště - zbytek hospodářského dvora Údrč - zámek a hospodářský dvůr Údrč - tvrziště Verušičky - zámek Verušičky - zámek Ostřetín - tvrziště Medvědí díra Budov - nový zámek
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA NA BOCHOVSKO
JARNÍ ZÁJEZD NA BLATENSKO
Blatná - zámek. Dožice - zámek. Starý Smolivec - zámek. Starý Smolivec - zámek kol. 1890. Tchořovice - tvrz kol. 1890. Škvořetice - tvrz. Strážovice - zámek. Cerhonice - vstup do hospodářského dvora. Cerhonice - zámecké křídlo. Cerhonice - erb premonstrátů. Čimelice - tvrz. Čimelice - zámek. Rakovice - zámek. Karlov - lovecký zámeček. Životice - zámek.
Zámek Štěkeň - společné foto se sestrou Brigitou. Tvrz Hvížďalka v Kalenicích. Zámek Štěchovice. Hrad Strakonice. Tvrz Cehnice. Tvrz Drahonice Zámek Štěkeň. Sál na zámku Štěkeň. Pozdně gotická sýpka v Řepicích. Zámek Brloh. Bašta na zámku Brloh. Zámek Drhovle.
PODZIMNÍ ZÁJEZD NA STRAKONICKO
PODZIMNÍ AUTOVYCHÁZKA NA SOKOLOVSKO
Hrad Nejdek. Zámek Jindřichovice. Zámek Chlumek. Nádvoří zámku v Sokolově. Hrad Hartenberk. Chlum sv. Máří - konvent křížovníků s červenou hvězdou. Zámek Mostov.
AKCE V ROCE 2017
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA DO ČESKÉHO LESA
účastníci výletu před Prostiboří zbytky tvrze v Tisové sklepy na tvrzišti v Trnové obnovená tvrz Pernolec zámek v Částkově zámek Nové Sedliště valy Nového Hradu zámek Velké Dvorce zřícenina kostela sv. Apolény zbytky zámku Walddorf tvrz v Bělé nad Radbůzou archeologický výzkum tvrze ve Vidicích hrad Prostiboř
Kutná Hora - Sedlec. Chrám Nanebevzetí Panny Marie Průčelí chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Kutná Hora - Sedlec. Kaple - kostnice. Vlašský dvůr v Kutné Hoře. Nádvoří Vlašského dvoru 1. Nádvoří Vlašského dvoru 2. Arkýř hrádku. Kamenný dům. Donjon tvrze Malešov. Na tvrzi Malešov 1. Na tvrzi Malešov 2.
JARNÍ ZÁJEZD DO KUTNÉ HORY
Kašovice tvrz. Zavlekov tvrz. Rabí hrad - na horním nádvoří. Žichovice zámek. Hrádek u Sušice - vstupní průčelí barokního zámku. Hrádek u Sušice - renesanční zámek. Nezamyslice - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Mokrosuky - zámek. Mokrosuky - boční křídlo zámku. Mokrosuky zámek - rytířský sál. Mokrosuky zámek - arkádová pavlač. Ujčín zámek - vstupní křídlo se sýpkou.
PODZIMNÍ ZÁJEZD NA SUŠICKO
Zámek v Průhonicích. Kostel Narození Panny Marie v Průhonicích 1. Kostel Narození Panny Marie v Průhonicích 2. Kamenná deska na kostele v Průhonicích. Zřícenina hradu Květnice. Palác hradu v Říčanech. Zbytky hradu v Říčanech. Pohled na zříceninu hradu v Říčanech. Tvrz Kralovice. Zámek Měšice. Zámek Pakoměřice. Zámek Pakoměřice zadní průčelí. Zámek Škvorec. Zámek Vinoř.
PODZIMNÍ ZÁJEZD DO OKOLÍ PRAHY
AKCE V ROCE 2018
Společné foto před hradem Budyně nad Ohří. Budyně nad Ohří - hrad přestavěný na zámek. Malíkovice - tvrz. Zlonice -- zámek Štáf. Mšené - zámek. Peruc - zámek. Vraný zámek. Neprobylice - tvrz. Neprobylice - zvonička. Panenský Týnec - zříceniny klášterního kostela. Žerotín - zbytky hradu. Mšec - zámek.
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA NA SLÁNSKO
Bechyně náměstí Bechyně - partie z hradeb. Bechyně - zámek. Sv. Rozálie - tvrziště. Sv. Rozálie u Borovan. Dražíč - zámek. Koloděje - zámek. Koloděje - partie ze zámku. Protivín - zámek. Myšenec - zbytky hradu ve vesnické zástavbě.
JARNÍ ZÁJEZD NA BECHYŇSKO
Kratochvíle zámek 1 Kratochvíle zámek 2 Kratochvíle zámek 3 Kratochvíle zámek 4 Libějovice nový zámek Libějovice starý zámek Libějovice starý zámek - vstupní brány Libějovice starý zámek nádvoří 1 Libějovice starý zámek 2 Netolice - archeopark
PODZIMNÍ ZÁJEZD NA NETOLICKO
Skalice zámek v Bohumilicích. Přečín nejstarší část komplexu. Malenovice tvrz. Nezdice rychta a tvrz. Lčovice zámek. Dřešínek zámek. Černětice zámek. Záluží lovecký zámeček. Přečín zámek. Smrčná obytné stavení s erbem. Smrčná palácová tvrz. Volyně opevnění tvrze. Zálezly tvrz. Zuklín renesanční zámek.
PODZIMNÍ AUTOVYCHÁZKA NA VOLYŇSKO
AKCE V ROCE 2019
JARNÍ AUTOVYCHÁZKA NA CHEBSKO
Před klášterem ve Waldsassenu. Cheb - palác císařské falce. Cheb - hradní kaple. Cheb - klenby v hradní kapli. Starý Hrozňatov - hrad. Tvrz Pomezná. Hamrníky - rezidence tepelských opatů. Manský dvůr u Chebu. Waldsassen - klášter. Planá - vyhořelé křídlo zámku. Planá - románský portál kostela.
Před zámkem v Manětíně. Kostel ve Stvolnech. KAS uvnitř zříceniny kostela Vísky. Městské hradby ve Žluticích. Pohled na kostel v Lukově. Mezi duchy v lukovském kostele. Členové KASu prohlížejí interiér kostela v Lukově.
JARNÍ AUTOZÁJEZD NA ŽLUTICKO